اتاق فرار

اتاق فرار از چه طریقی به ما در فرایند حل مسئله کمک می کند؟

در این مقاله با بررسی اتاق فرار و تاثیراتی که بر هنر حل مسئله در زندگی انسان دارد، با ما همراه باشید. این روزها دیگر نیز نیازی نیست برای تجربه هیجان تنها به مشاهده فیلم های تلویزیونی یا مسابقاتی که در آن شرکت کنندگان با انجام کارهای فیزیکی و رمز نگاری معماها را حل می کنند اکتفا کرد و تنها درصد کمی از شوری که شرکت کننده خاصِ پشت دوربین تجربه می کند را در ذهنمان تصویر سازی کنیم. ما می توانیم خودمان آن را انجام دهیم و در یک سفر ماجراجویانه خودمان را محک بزنیم.

اگر دنبال این هستید که خودتان و توانایی های حل مسئله تان را محک بزنید ما اتاق فرار آی اسکیپ را به شما معرفی می کنیم.

هنر حل مسئله یکی از مواردی که هریک از ما باید در بسیاری از اتفاقات روزمره زندگی از برنامه ریزی های روزانه و کاری گرفته تا برنامه ریزی بهترین مسیر زندگی آن را  بدانیم و در آن خبره شویم.

اتاق فرار آی اسکیپ یکی از مکان هایی است که در آن مهارت های حل مسئله خود را می توانید محک بزنید، در حین اینکه تجربه ای شگرف و به یاد ماندنی داشته باشید.

شناسایی مسئله در اتاق فرار!

به معنای یک تجزیه و تحلیل مناسب از مشکلی در زندگی ، همانند یافتن معمایی در اتاق فرار چیزی است که اغلب اوقات از آن خارج می شویم و به جای روبه رویی با آن اجازه می دهیم مسئله یا معما مارو در خود غرق کند. اولین برخورد با هر مسئله در زندگی و یا معمایی در اتاق فرار شناسایی دقیق آن است. اگر هنوز نمی دانید تاریخچه اولین اتاق فرار در دنیا را نمی دانید، پیشنهاد ما به شما مطالعه این مقاله است.

پرسش چرا؟

در هر زمان از خودتان چرا؟ بپرسید. یکی از تکنیک های حل مسئله و معماهای اتاق فرار چرا پرسیدن است که می تواند به روشن شدن شرایط کمک کند و گام مناسبی برای حل یک معما باشد.

تمرکز روی مسئله یا معما!

روی مسئله یا معمایی که به آن مواجه می شوید درست تمرکز کنید چیزی که ممکن است خیلی مواقع نادیده گرفته شود.تمرکز خود را بر روی حل مسئله بگذارید! توسط متخصصان اعصاب ثابت شده است که مغز تمایل بیشتری بر تمرکز روی مسئله یا معما دارد تا راه حل آن.

این امر به این دلیل است که تمرکز بیشتر روی مسئله احساسات منفی را بیدار می کند و این احساسات غالبا پایدارتر هستند.

رها کنید و دوباره به سمتش برگردید!

این یک روش تفکر خلاقانه است که غالبا منجر به حل مسئله  یا معماها می شود تفکر جانبی باعث می شود فرد به اندازه کافی با ذهنِ باز باشد تا همه امکانات را ببیند. در اتاق فرار آی اسکیپ نیز هر زمان احساس کردید معمایی شما را کلافه کرده است آن را برای مدتی رها کنید و دوباره به آن رجوع کنید.

تمرکز بر توانایی هایمان!

در شروع هر مسئله یا معما نمی دانیم با چه چیزی طرف هستیم اولین کار این است روی توانایی های خود تمرکز کنیم تا با اعتماد بنفس و سرعت بالا بتوانیم از آن ها در حل مسائل استفاده کنیم.

البته این ها مسائلی هستند که می توانند به ما کمک کنند اما سفر به دنیای قصه های ما علاوه بر انچه که ذکر شد و برای شما سودمند است به عنوان یک تجربه خارق العاده در ذهنتان خواهد ماند.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *